Adana Kırşehir Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Adana Kırşehir Otobüs Bileti

Adana Kırşehir otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Adana’dan Kırşehir’e giden otobüs firmaları için tıkla!

İLÇELER MERKEZ

Yüzölçümü 2.294 km2 dir. İlçenin meyve üretiminde önemli bir yeri vardır. Ankara-Kayseri karayolu üzerinde ulaşım bakımından büyük önem taşıyan bir konumdadır.

ÇİÇEKDAĞI

Çiçekdağının kuzeydoğu eteklerinde 800 metre yükseltide kurulmuştur. Yüzölçümü 1.4092 I km2’dir. il merkezine, i3″0 metre yükseltide ki Çiçekdağı geçidiyle bağlanır.

KAMAN

Kargasekmez dağının kuzeybatı eteklerinde ; 1000 metre yükseltide yer alır. Yüzölçümü : 1.779 km2 il merkezine 54 km.lik bir karayoluyla bağianır.

i MUCUR

Yüzölçümü 1.068 km2’dir. Kayserı-Kırşehir karayolu üzerinde yer alan ilçe, şekerpancarı üretiminde birinci sırayı alır il ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanır. Tahıllardan buğday başta olmak üzere arpa  ve çavdar önemli yer tutar. Fasulye, mercimek, nohut gibi baklagiller dışında, endüstri  bitkileri şekerpancarı ile ayçiçeğidir. Domates,  biber, patlıcan ile sebzeciliğin yanısıra, meyvecilik de önemlidir. Elma, ceviz, armut, zerdali yetiştirilir. Bağdık ve üzümden yapılan pekmezi ünlüdür. Büyük otlak alanları , koyun, kıl keçisi, inek yetiştirilir.

Endüstri çok gelişmemiştir, içki, yem çimento fabrikaları bulunur. Tiftik yunûnu işleme, kilim, halı dokuma tezgahlar, ufak çapta endüstri etkinlikleridir.

Mermer, demir ve tuz yatakları vardır. an cak genelde yeraltı kaynaklarının il ekonomisine katkısı önemsizdir.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Adana Kırşehir otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!