Adana Muş Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Adana Muş Otobüs Bileti

Adana Muş otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Adana’dan Muş’a giden otobüs firmaları için tıkla!

ULAŞTIRMA : Komşu vilâyetleriyle irtibatını sağlayan yolların yapım ve güzelleştirilmesine âzami gayret sarfedilen Muş vilâyetinin kazaları arası ve şehir içi yolları bilhassa son (10) yıl içinde hayli düzelmiştir. Elâzığ – Tatvan demiryolu “Muş”a ve oradan da Tatvan’a ulaşmış olup muntazam seferler yapılmaktadır. Bu durum yolcu nakliyatını çok rahatlaştırdığı gibi, ticarî faaliyete de canlılık ve inkişaf getirmiştir. Elâzığ, Diyarbakır ve Van’a muntazam yapılan uçak seferlerinden faydalanılarak da Muş’a gitmek mümkündür.

EKONOMİK DURUM : Vilâyet dahilinde 160.000 hektarlık arazide ziraat yapılmaktadır. Hububattan arpa, buğday, mısır, bakliyattan fasulya ve başta tütün c-irtak üzere sınai bitkiler ekimi yapılmaktadır. Son yıllarda bataklıkların kurutulması ve ziraat makinelerinin çoğalmasiyle istihsalde husule gelen mühim artışta ve mahsûl cinslerinin Islâhında “Alpaslan Devlet  Çiftliği”nin büyük hissesi vardır. Vilâyette ve halka son derece faideli olan bu çiftlik civar vilâyetlere de önderlik etmektedir. Vilâyetin toprak mahsûllerinin yıllık istihsalleri miktarları aşağıda gösterilmiştir:

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Adana Muş otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!