Adana Niğde Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Adana Niğde Otobüs Bileti

Adana Niğde otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Adana’dan Niğde’ye giden otobüs firmaları için tıkla!

GEZİLECEK YERLER : Ulukışla — Torosların ortasında eski ve tarihî bir kasabadır, öküz Mehmet Paşa zamanında yapılmış bir kervansaray görülebilir. (1683). Ulukışla civarında Çiftehan Kaplıcaları birçok hastalıklara şifa veren kükürtlü ve madenî sulariyle tanınmışlardır.

Kokarca Kaplıcası — Niğde’ye 3 Km. mesafede bir şifa merkezidir.

COĞRAFÎ ve GENEL DURUM

İç Anadolu vilâyetlerinden biri olan Niğde, kuzeyinden Ankara ve Nevşehir. güneyinden İçel, güney-doğusundan Adana, doğusundan Kayseri ve Adana, batı ve güney-batısından Konya vilâyetleriyle çevrilidir.

İDARİ BÖLÜM : 14.294 Km. kare yüz ölçümü ve 322.917 nüfusu bulunan Niğde vilâyetinin (5) kazası, (10) nahiyesi ve (308) köyü vardır. Kazaların adları, yüz ölçümleri ve nüfus durumları aşağıda gösterilmiştir.

Vilâyetin kuzeyinde Ekecik dağı (2.133 m.), orta kısımlarda Haşan dağı (3.258 m.) ve Melendiz dağı (2.936 m.), güney-doğusunda Kırkpınar dağı (2.689 m.), doğu sınırında Aladağ (3.734 m. ‘ ve güneyinde Medetsiz tepe (3.585 m.) belli başlı arızalan teşkil ederler. Bu arızalar arısında geniş vâdiler ve yüksek düzlükler mevcuttur. Umumiyetle volkanik olan bu arazide başlıca akarsular Ekecik dağlarından  ve Melendiz dağından çıkan Aksu’dan teşekkül eder.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Adana Niğde otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!