Adana Yozgat Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Adana Yozgat Otobüs Bileti

Adana Yozgat otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Adana’dan Yozgat’a giden otobüs firmaları için tıkla!

YOZGAT’A NASIL GİDİLİR

Ankara’dan Kırşehir’e giden yol buraya (18) kilometre mesafede Yozgat’a sapar. Bu nokta ile Yozgat arası 100 kilometredir. Seyahat için karayolu tercih edilir. Yollar muntazamdır. Ankara’dan Kırşehir’e giden yolun durumu ve diğer yollar vasıta ile seyahate müsaittir. Çorum’dan, Kayseri’der. gelen yollar da yeni yapılmış ve daimî bakımdadır. Ankara üzerindin ve civar vilâyetlerden Yozgat’a gitmek kolaylaşmıştır. Otobüs seferlerinden barka Yozgat’a gitmek için trenden de istifade edilebilir. Ankara ve Kayseri istikametinden gelen trenler Yozgat’ın en mühim kazası olan Yerköyde dururlar. Burada otobüslere aktarma yapılmak suretiyle Yozgat’a gitmek kabildir.

Ankara – Kayseri, demiryolu, kuzeybatı – güneydoğu doğrultusunu takib- ederek, vilâyetin bir kenarından geçer. Bu hat üzerinde Yerköy ve Şefaati: kazalarının istasyonları vardır.

Vilâyetin karayolları bakımından önemi Ankara – Sivas yolu üzerinde bulunmasından ileri gelir. Ayrıca Kayseri – Boğazlıyan – Yozgat yolu da vilâyetin önemli yollarındandır.

YOZGAT – ANKARA : 220 Km. dir.

Yol asfalttır. Tarifeli, Avrupa karoserdi, yeni, rahat otobüsler işletilmektedir. Bir kişi ücreti (750) kuruştur. Yerköy’den Ankara’ya kalkan trenle irtibatı da vardır. Ankara – Yozgat otobüsü 3 5 saat sürer.

Ankara’ya hergiin saat : 7.00. 10.00, 13.00 ve 16.00’de olmak üzere dört sefer yapılmaktadır. Bu gidişlerin gelişleri de aynıdır.

YOZGAT – SİVAS : 275 Km. dir.

Stabilize, iyi evsaflı yoldur. Zafer ve Uludağ otobüsleri tarifeli olarak çalışırlar. 12,5 liraya yolcu taşırlar. Ayrıca Sivas otobüs yazıhaneleri de Ankara-Sivas arası Yozgat üzerinden sefer yaparlar.

YOZGAT – KAYSERİ : 155 Km. dir

Uludağ ve Zafer yazıhanelerinden otobüsler günde bir defa karşılıklı sefer yaparlar. 15 liradır. Yol orta stabilizedir. Her mevsimde geçit verir. Ayrıca Yerköy kazasından tren irtibatı vardır.

YOZGAT – KIRŞEHİR : 115 Km. dir.

Yol stabilize iyi evsaflıdır. Yerköy üzerinden otobüs ile gidilir.

YOZGAT – ÇORUM : 110 Km. dir.

Stabilize eski yol. Alaca kayası üzerinden dolmuşlar 10 liraya yolcu taşırlar.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Adana Yozgat otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!