Adıyaman Balıkesir Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Adıyaman Balıkesir Otobüs Bileti

Adıyaman Balıkesir otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Adıyaman’dan Balıkesir’e giden otobüs firmaları için tıkla!

GÖNEN :

Balıkesir’in kuzey batısında bir kaplıcalar şehri olan Gönen’in plâjları da çok güzeldir. Meyvanm her çeşidi ve bilhassa şeftalisi pek bol ve çok nefistir.

GÖNEN KAPLICALARI : Gönen Kaplıcaları, romatizma, sinir ağrıları, müzmin göğüs hastalıkları, cilt hastalıkları ve kadın hastalıklarına karşı pek şifalı olduğundan her yıl bu kaplıcalara binlerce turist gelmektedir. Burada Gönen Kaplıcaları İşletmesine ait 3 otel ve gazino ile şehir içinde 6 otel ve 15 pansiyon mevcut olup bunların yatak adedi 530’dur.

Park otel en lüks oteldir. Diğer Derman Kaplıcasiyle, Yeşil oteller Kaplıcalar İşletmesine ait olup kaplıcalara gelecek turistlerin barınabileceği birinci sınıf otellerdendir. Diğer 6 otel şehir içindedir. Günden güne artan ilgi karşısında Gönen pek yakında daha çok ve daha modern tesislere kavuşmuş olacaktır. Bu hususta Gönen Kaplıcaları İşletmesinin faaliyeti hızla devam etmektedir. Ayrıca Kubbeli, erkekler ve kadınlar hamamları vardır. Bu hamamlarda büyük 2 havuz ve havuzların iki tarafında yıkanma yerleri sıralanmıştır. Umumi ve hususî soyunma yerleri muntazamdır.

DAĞ ILICASI : Gönen’e 12 Km. mesafede bir tepenin yamacında orman içindedir. Bu ılıcada Romalılar devrinden kalma yontma taştan bir yüzme havuzu mevcuttur. Buraya gelenler çadır kurmak suretiyle barınmaktadırlar.

GEZİLECEK YERLER — Burhaniye : Balıkesir’e 100 Km.’dir. Denize yakınlığı ve ören Plâj sitesi dolayısile ilgi çekmiştir. Ayvaık, Balıkesir’e 137 Km. mesafededir. Çamlık ve Doğal plâjlariyle tanınmıştır.

EDREMİT : Balıkesir’e 94 Km. Burada Kurşunlu camii tarihî bir yapıdır. Edremit’de şifalı kaplıcalar vardır. Müzedeki Silâh Koleksiyonu çok ilgi çekicidir.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Adıyaman Balıkesir otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!