Adıyaman Bursa Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Adıyaman Bursa Otobüs Bileti

Adıyaman Bursa otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Adıyaman’dan Bursa’ya giden otobüs firmaları için tıkla!

YERALTI ZENGİNLİKLERİ

İlin iki önemli madeni berat mineralleri ve volframdır. Türkiye’de dört önemli merkezde borat mineralleri üretilmektedir. Bunlardan biri de Mustafakemalpaşa ilçesinin Çaltıiıbük bucağına bağlı Kesteiek köyünün doğusundaki yataktır. Volfram  Uludağ’da çıkarılmaktadır.

Bundan başka kalker ve linyit de önemli yeraltı zenginlikleri arasındadır.

Ayrıca MTA’ca Bursa ilçelerinde, manganez, Kalker, mermer, kaplıca suyu, linyit, antimon. bakır, kurşun, çinko, demir, asbest, madensuyu, krom bulunduğu saptanmıştır.

Bursa, zengin bitkisel üretimi ve oldukça ileri düzeydeki tarıma dayalı sanayi kollarıyla ülkenin en önemli tarım merkezleri arasındadır.

Türkiye içinde tarımın teknik düzeyinin ileri olduğu illerden biridir. İlin büyük bir bölümü sulanabilen verimli topraklarında hemen her türlü tahıl ve sanayi bitkisi yetiştirilir. Bununia birlikte bitkisel üretimin ana ağırlığını sebze ve meyve oluşturur. Bursa’nın şeftalisi, kestanesi, üzümü, zeytini, çileği Türkiye’de olduğu kadar yurtdışında da tanınır.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Adıyaman Bursa otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!