Adıyaman Çanakkale Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Adıyaman Çanakkale Otobüs Bileti

Adıyaman Çanakkale otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Adıyaman’dan Çanakkale’ye giden otobüs firmaları için tıkla!

Ege Denizi’ni Marmara Denizi’ne bağlayan Çanakkale Boğazı’nın iki yakasına yayılan Çanakkale ili, doğal güzellikleri ile belirli bir turizm potansiyeline sahiptir. Dünyaca ünlü Truva kentinin yıkıntılarının il sınırları içinde olması, Çanakkale turizmine tarihsel bir boyut getirmektedir. Ancak ildeki bu turizm potansiyelinin yeterince değerlendirildiği söylenemez.

TRUVA HARABELERİ

Çanakkale Boğazı’na hakim ufak bir tepenin üzerinde olan Truva harabeleri, birçok tarihi olaylara sahne olmuştur. Homeros ünlü İlyada-Odyssea destanlarını bu şehrin tarihinden ilham almıştır. Truva, Schlieman ve Blege’nin yapmış olduğu jeolojik kazılar neticesinde ortaya çıkarılmıştır. Bölgede yaptığı kazılar neticesinde 9 Truva tesbit etmiştir.

ANITLAR

Birinci Dünya Savaşı’nda şehit düşen Mehmetçiklerin, Çanakkale Şehitler Abidesi, Hisarlık Burnu üzerindedir. Yine aynı çevrede İngiliz ve Fransızlara ait anıtlar da bulunmaktadır.

KALELER

Şehrin içinde ve çevresinde Fatih Sultan Mehmet, III.Selim ve II.Mahmud tarafından yaptırılmış kaleler, Türk sanat gücünün ölümsüz eserleri olarak görülmektedir.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Adıyaman Çanakkale otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!