Adıyaman Elazığ Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Adıyaman Elazığ Otobüs Bileti

Adıyaman Elazığ otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Adıyaman’dan Elazığ’a giden otobüs firmaları için tıkla!

TARIM

Zengin bir potansiyeli olmasına rağmen tarımsal gelişmesi yavaş olan Elazığ’da arazinin yaklaşık % 41’i tarım dışı alandır. Ekili alanlar içinde en geniş yeri tahıl toplamaktadır. Elazığ’da tahıllardan en çok buğday ve arpa ve başta fasulye, mercimek, nohut, fiğ, burçak olmak üzere çok çeşitli baklagil ekilmektedir. İlde yetiştirilen başlıca meyveler: Elma, armut, kayısı, badem, ceviz, üzüm, karpuz ve kavundur.

SANAYİ

Çevre illere göre oldukça gelişmiş bir il olan Elazığ’da imalat sanayii faaliyeti ağırlıkta devlet işletmelerince sürdürülmektedir. Çimento Fabrikası, Elazığ Şeker Fabrikası, Ergani Bakır İşletmesi, Azot Sanayi, Süper Fosfat Fabrikası ilin başlıca devlet işletmeleridir.

YERALTI ZENGİNLİKLERİ

Zengin bakır ve krom yatakları bulunan Elazığ’da madencilik en önemli faaliyet alanlarından biridir. İlde en önemli madenlerden biri bakırdır. MTA’nın Elazığ ilinde yaptığı çalışmalar sonucu saptanan maden yatakları ilçelere göre şöyledir:

Merkez İlçe: Demir, krom, manganez.

Baskil: Bakır, manganez.

Sivrice: Bakır, bakırlı prit, manganez.

Maden: Bakırlı prit, krom.

Palu: Krom, kömür.

Keban: Molibden, fluorit, volfram.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Adıyaman Elazığ otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!