Adıyaman Erzincan Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Adıyaman Erzincan Otobüs Bileti

Adıyaman Erzincan otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Adıyaman’dan Erzincan’a giden otobüs firmaları için tıkla!

Erzincan nüfus varlığı fazla gelişmemiş illerimizden biridir. 1985 nüfus sayımı geçici sonuçlarına göre 302945’lik nüfusu ile, nüfus büyüklüğü bakımından 67 il arasında 54. sırada bulunmaktadır. İl, ülkemizdeki imar planına uygun şehirlerin başında gelir konumu, otel ve lokantalarının yeni, temiz ve kullanışlı olması nedeniyle Erzincan bölgenin konaklama merkezidir.

TARİHSEL YAPITLAR

Koyun Biçimi Mezar Anıtları Kümbet Bey Hamamı Çadırcı Hamamı Kemah Kalesi Gülabibey Camii Sultan Melik Kümbeti Mama Hatun Kümbeti Kurşunlu Camii Meryem Ana Kilisesi Taşdibi Kilisesi Gülabi Bey Camii Kötür Köprüsü

SANAYİ

Erzincan, sanayinin gelişmediği illerimizden biridir. 1968’de kalkınmada öncelikli iller kapsamına alınmasına karşın özel kesim yatınmlarında önemli bir gelişme olmamıştır. 1970’de özel kesime bir salyangoz fabrikası, Ersan Et Ürünleri Tesisi, ETÜDAŞ Yem Fabrikası ve Doğusan Asbest Boru Fabrikası kurulmuştur. İlde ayrıca bir iplik, bir şeker fabrikası, meyva suyu, süt mamulleri ve tuğla fabrikası vardır. Sanayinin gelişmemişliğine karşın, ilde ticaret oldukça canlıdır.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Adıyaman Erzincan otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!