Adıyaman İzmir Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Adıyaman İzmir Otobüs Bileti

Adıyaman İzmir otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Adıyaman’dan İzmir’e giden otobüs firmaları için tıkla!

BERGAMA

Dikili kıyılarından 30 km. içerdeki Bergama Hellenistik dönemde krallık merkezidir. II.Evmenos (İ.Ö. 197-159),döneminde en parlak yıllarını yaşayan kent, İ.Ö. 133’te Roma imparatorluğu’nun Asia Eyaleti başkenti olmuştur.

Bergama antik kentinde araştırma ve kazılar 1874’te başlamıştır. 1878’de bölgede kazılar yapan Alman Arkeoloji Enstitüsü buluntuları Berlin’e götürmüştür. 1927’ye kadar süren kazılarda Akropolis ortaya çıkarılmıştır.

Bergama, kurulduğu alana uydurulmuş kentlerin en iyi örneklerindendir. Alan düzleştirilerek teraslar elde edilmiş, dayanak duvarları ile teraslar güçlendirilmiştir. Krallık döneminden önce tepede güney ve batısı surla çevrili bir kent olduğu bilinmektedir. Bu surların İ.Ö.V. veya IV.yy.’da yapılmış olduğu sanılmaktadır.

Bergama Zeus Sunağı, Bergama Antik Kent’inin önemli bölümlerinden biridir. Hellenistik dönem anıt mimarisinin en güzel örneği olan sunak II. Evmenes zamanında Galatlar’a karşı kazanılan savaş anısına yapılmıştır. Zeus ve Athena’ya adanan yapıt Berlin Müzesi’ndedir.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Adıyaman İzmir otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!