Adıyaman Kahramanmaraş Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Adıyaman Kahramanmaraş Otobüs Bileti

Adıyaman Kahramanmaraş otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Adıyaman’dan Kahramanmaraş’a giden otobüs firmaları için tıkla!

TARIM

Pekçok ilde olduğu gibi K.Maraş ekonomiside tarıma dayalıdır. İl topraklarının %23’ünü ekili-dikili alanlar oluşturur, il tarım alanlarının %62.7’sinde tahıl, geri kalanlarında da baklagiller ve endüstri bitkileri ekimi yapılır.

Tahıl üretiminde ilk sırayı buğday alır. Buğdayı arpa, mahlut ve çavdar izler.

Hin baklagiller üretimi ülke çapında önem taşımaktadır. K.Maraş, nohut üretiminde ülkenin birinci, fasulye üretiminde de ikinci ili durumundadır.

SANAYİ

İl 1970‘lerde gelişme içine girmiş olmasına rağmen imalat sanayi hayli geri olan bir ildir, ilde ilk fabrika 1924 te kurulan Maraş Çeltik fabrikasıdır, 1970’lerdekı gelişme Afşın-E’b.start Termik i Santralinin yapımına başlanmasına bağlıdır.

Türkiye’nin en büyük kamu yatırımından biri olan bu santral ilin sosyo-ekonomik yapısını önemli ölçüde değiştirecek olandır.

YERALTI ZENGİNLİKLERİ

Yeraltı kaynakları bakımından fazla zengin sayılmayan K.Maraş’ta MTA’nın saptadığı yeraltı madenlerinin ilçelere göre dağılımı şöyledir:

Merkez ilçe: Demir, barit Göksün: Boksittir, demir Elbistan: Demir, barit, linyit Pazarcık: Manganez Türkoğlu: Barit Afşin: Linyit

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Adıyaman Kahramanmaraş otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!