Adıyaman Kars Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Adıyaman Kars Otobüs Bileti

Adıyaman Kars otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Adıyaman’dan Kars’a giden otobüs firmaları için tıkla!

TARIM

İğdır ve Posof Ovaları, ilin tarımsal etkinliklerinin yoğunlaştığı yörelerdir. Traktör ve öteki modem tarım araçlarının kullanımı 1953’ten sonra artmaya başlamış, ama asıl gelişim 1970’lerden sonra olmuştur.

İğdır Ovası’nda buğday ve arpa gibi tahıl türlerinden başka, sanayi bitkilerinden şeker pancarı ve pamuk, çeşitli meyve ve sebzeler, kavun, karpuz yetiştirilir. Posof’ta üretilen mısır, patates ve ayçiçeği bitkisel üretimde çeşitlenmeye sağlar.

HAYVANCILIK

İldeki toprakların yarıdan çoğu hayvancılığa çok elverişli yüksek yaylalardır. Buna bağlı olarak ilin temel ekonomik uğraşı hayvancılıktır. Hayvan yetiştiriciliğinde sığırcılık, ekonomik bakımdan, koyun yetiştiriciliğinden üstün olmakla birlikte, ilde koyun varlığı da büyük sayılara ulaşmaktadır.

SANAYİ

Kars, sanayinin hayli geri düzeyde bir ildir. Kars’ta var olan imalat sanayii de hayvansal ürünlerin işlenmesine dayalı olarak gelişmiştir. Bu alandaki yatırımlar çoğunlukla kamu kesimince gerçekleştirilmiştir. Kars Süt Fabrikası, Çimento Fabrikası ve Et Kombinası, kamu kesimince kurulmuş tesislerdir. İlde ayrıca yurt dışında çalışan işçilerin kurduğu sanayi tesisleri de vardır.

YERALTI

ZENGİNLİKLERİ

Yeraltı zenginlikleri bakımından zengin bir il olmayan Kars’ın en önemli madeni perlittir. Diğer önemli madeni olan arsenitten başka ilde alçıtaşı, tuğla-kiremit hammeddesi ve linyit bulunmaktadır.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Adıyaman Kars otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!