Adıyaman Kocaeli Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Adıyaman Kocaeli Otobüs Bileti

Adıyaman Kocaeli otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Adıyaman’dan Kocaeli’ye giden otobüs firmaları için tıkla!

Çeşitli toplulukların kendilerine özgü yaşam biçimlerini sürdükleri ilde sanayileşmenin gelişmesiyle geleneksel yapı zayıfladı. Giyim kuşamdan, beslenmeye, aile yapısına kadar çağdaş anlayışların ağırlığının gittikçe arttığı Kocaeli, sosyal-kültürel değişimin en hızlı yaşandığı illerimizdendir.

Sanayileşmenin gelişmesi geleneksel el sanatları faaliyetlerini azaltmasına rağmen, bölgede yün ve pamuklu karışımı halılar yanında ipek halılar da dokunmaktadır.

Yöre nüfusu değişik zamanlarda Kırım’dan, Batı Trakya’dan ve Anadolu’nun muhtelif yerlerinden gelen göçmenlerden oluşmaktadır. Buna koşut olarak halk edebiyatı ürünlerinde. Karadeniz, iç ve doğu Anadolu. Trakya folklorunun izleri de bir arada görülür. Kocaeli’- hin özgün oyunları yoktur. Kimi köylerde horon, hora ve karşılamalar, kasap ovunlan. zeybekler, çerkez oyunları oynanmaktadır. Bu oyunlarda öbür yörelerdekinden ayrı bir özellik görülmemektedir.

ATASÖZLERİ

1 Baba mirası yanan mum gibidir.

Yazın başı pişenin kışın aşı pişer Gezen tilki yatan aslandan yeğdir.

Her kazılan yerden su çıkmaz Balı parmağı uzun olan değil, kısmeti olan yer ; Şahine Sokma eksik olmaz

BATIL İNANÇLAR

Kaşı kaşınan tanıdık birine rastlar.

Kaşı düzgün olan zekidir.

Sağ göz seğirince sevinç, sol göz seğirince ise kederli haber alınır.

Pazar günü tırnak kesene armağan gelir. Düztabanlar uğursuz savılır.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Adıyaman Kocaeli otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!