Adıyaman Konya Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Adıyaman Konya Otobüs Bileti

Adıyaman Konya otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Adıyaman’dan Konya’ya giden otobüs firmaları için tıkla!

Akşehir’de, Osmanlı döneminden kalan sağlam durumdaki camilerden, çarşı içinde, bulunan Ambarlar Kerim İplikçi Camisi ve İmaret (Haşan Paşa) Camisi, önem taşıyan tarihsel yapılardandır. İbre Çeşmesi, Musalla Çeşmesi, Mustafa Bey Çeşmesi ve Fatih döneminde yapılan Su Haznesi, mimari eser niteliği taşıyan yapılar arasındadır.

1329’da yapıldığı bilinen Meydan Hamamı dışında, Osmanlı- lar’ın son döneminde, birkaç hamam daha yapıldı.

Osmanlı dönemi türbeleri de şunlardır: Şeydi Yunus Türbesi, Türabi Türbesi, Yağlı Dede-Şeyh Eyyüb Türbesi.

Akşehir’de, Roma döneminden kaldığı sanılan kale surlarının kalıntıları ve 1859’da yapılan kilise, Türk yapıları dışındaki tarihsel değerlerdendir. Kent, 24.7.1981 ’de arkeolojik, kentsel ve tarihsel sit alanı kapsamına alındı.

Akşehir, Atatürk ve Etnografya Müzesi: Akşehir Kaymakamlığı ve Belediye Binası, Kurtuluş Savaşı nda, 18 Kasım 1921’den başlayarak dokuz ay süreyle, Garb Cephesi Karargâhı olarak kullanıldığından ve Büyük Taarruz kararı burada alındığından, yapı müzeye dönüştürüldü ve 1966’da ziyarete açıldı.

Taş Eserler Müzesi: 1961 de Taş Medrese’de ziyarete açılan müzede, Akşehir ve çevresinden derlenen, Roma ve Bizans dönemlerinden kalma kitabeler, mimari parçalar, mezar stelleri; Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ilişkin mezar taşları, kitabeler ve çeşitli mimari parçalar, Akşehir ve yöresinden elde edilen özgün taş işçiliği ürünleri sergilenmektedir. Müzenin en değerli parçaları arasında, özellikle Selçuklu dönemi resimli mezar taşları önem taşır.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Adıyaman Konya otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!