Adıyaman Şanlıurfa Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Adıyaman Şanlıurfa Otobüs Bileti

Adıyaman Şanlıurfa otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Adıyaman’dan Şanlıurfa’ya giden otobüs firmaları için tıkla!

Urfa nüfus varlığı bakımından ülkenin önde gelen illerinden biridir. 884.786’lık nüfusu ile iller sıralamasında 16. sırada yer almaktadır. Buna karşın, alanca Türkiye’nin 7. büyük ili olması nedeniyle, nüfus yoğunluğu azdır. Km2’ye 48 kişi düşmektedir. İl nüfusunun 486.115’i il ve ilçe merkezlerinde, 398.671’i bucak ve köylerde oturmaktadır.

İLÇELER

VİRANŞEHİR

İlin doğusunda yeralan Viranşehir’in yüzölçümü 1481 km2’dir. İlçenin güney kesimlerinde, ilçe topraklarının yansından çoğunu kapmıştır.

SİVEREK

İlin alanca en büyük ilçesi olan Siverek’in yüzölçümü 4314 km2’dir. İlçede, tahıl ve pirinç yetiştirilmekte, bağcılık yapılmaktadır. Siverek’te ayrıca tarım ürünlerine dayalı küçük imalat ve küçük sanatlar gelişmiştir.

SURUÇ

İlin güneybatısında, Suriye sınırında yeralan ilçenin yüzölçümü 799 km2’dir. Suruç Ovası’nda başta arpa olmak üzere, öteki tahıllar, kenevir, kendir ve pamuk yetiştirilmektedir.

HALFETİ

Yüzölçümü 646 km2 olan Halfeti, ilin alanca en küçük ilçesidir. Ekonomisi bitkisel üretim ve hayvancılığa dayanan ilçede, tahıl, meyve, sebze, fıstık yetiştirilmekte, bağcılık ve zeytincilik yapılmaktadır.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Adıyaman Şanlıurfa otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!