Adıyaman Tekirdağ Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Adıyaman Tekirdağ Otobüs Bileti

Adıyaman Tekirdağ otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Adıyaman’dan Tekirdağ’a giden otobüs firmaları için tıkla!

NÜFUS VE YERLEŞİM

Tekirdağ varlığı bakımından iller sıralamasında 47. sırada yer almaktadır. 1985 nüfus sayımına göre 399.832 olan il nüfusunun 203.778’i il ve ilçe merkezlerinde, 196.054’ü de bucak ve köylerde yaşamaktadır

KULTUR-SANAT-FOLKLOR

Tekirdağ tarih boyunca çeşitli uygarlıkların geçiş yeri olmuştur. Tekirdağ’ın ilk bilinen halkı Traklar, siyasal bir güç oluşturmamış, ancak uzun süre birlikte yaşamışlardır.

İ.Ö. XII. yüzyılda kıyılarda Yunan kolonileri kurulunca bölge Yunan kültürüyle karşılaşmıştır. Sonra sırasıyla Persler, Makedonyalılar, Romalılar ve Bizanslılar yöre kültürünün oluşumuna katkıda bulunmuşlardır.

Cumhuriyet döneminde toplumsal ve kültürel yaçı, Rumeli göçmenlerinin getirdiği çağdaş öğelerle biçimlenmiştir.

1950 sonrasında ülke genelinde yaşanan ekonomik, sosyal-kültürel değişimler Tekirdağ yaşamında da etkili olmuştur. Tekirdağ’da beslenme biçimlerinden giyim kuşama, doğum evlenme geleneklerinden dinsel bayramlara, yöresel şenliklere dek kentsel değerler egemendir.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Adıyaman Tekirdağ otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!