Adıyaman Tokat Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Adıyaman Tokat Otobüs Bileti

Adıyaman Tokat otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Adıyaman’dan Tokat’a giden otobüs firmaları için tıkla!

İKLİM : Birinci basamakta, Ketkit vâdisinde kışlar çok ılıman, yazlar sıcak geçer. Bazı bölümlerde pamuk ve zeytin yetişmektedir. Tozanlı vâdisinde kışlar mülâyim, yazlar Kelkite nazaran az sıcak geçer. Çekerek bölümünde bir yaylâ iklimi göze çarpar.

Vadiler arasındaki dağlık bölümlerde sert kışlar, iki metreyi bulan karlar görülür. Yıllık ortalama yağmur 500 mm. dir.

Yağmurlar batı rüzgârlariyle gelir, baharları yağar. Hazirana doğru sağnak halinde yağmurlar büyük seller yapar. Yazın akşamları denizden meltem rüzgârı, kışın doğudan soğuk rüzgârlar eser.

IRMAKLAR : Tokat vilâyetini Yeşilırmak ve kolları sular Kuzeyden güneye doğru sıra ile Kelkit, Tozanlı, Yeşilırmak, Çekerek akarlar.

Bu ırmakların geçtikleri arazi ekimlidir. Sağnak yağmur zamanlarında sel yaparlar. Kar ve yağmur zamanları çoğalır, yazın azalırlar, işgal ettikleri saha çok geniştir. Belli bir yatağa yerleştirmek suretiyle çok geniş toprak elde edilebilir.

Bu uç önemi: koldan başka bazı küçük kollarla beslenen Yeşilırmak tek bir ırmak halinde Boğazkesenden itibaren Çarşambaya çıkıncaya kadar

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Adıyaman Tokat otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!