Adıyaman Trabzon Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Adıyaman Trabzon Otobüs Bileti

Adıyaman Trabzon otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Adıyaman’dan Trabzon’a giden otobüs firmaları için tıkla!

TURİZM – GEZİLECEK YERLER : Trabzon vilâyeti tarihi ve tarihi eserleri hakkında önceki sayfalarda bilgi verilmiştir.

Tabii Güzellikler ve Gezilecek Yerlerin Başlıcaları :

Trabzon sahilleri yeşil bir dekor altında uzayan tabii bir plâj durumu arzetmektedir.

Temiz kumsallar, Karadenizin az tuzlu ve sakin suları, çeşitli balıkları ile Trabzon sahilleri yaz mevsimi için en ideal dinlenme yerleridir.

Beşikdüzü, Mersin köyü, Akçakale, Akçaabat, Yomra. Ar sin ve Araklı yakınlarında kamp için son derece müsait yerler vardır. Bu yerler düzgün bir asfalt olan sahil yolu üzerindedirler.

Erzurum yolu üzerinde, tarihi Zığana geçidi yakınındaki Hamsiköy ve civarları dağ-orman güzelliğinin orijinal bir kompozisyonudur.

Bu yerler Trabzon’a 60-65 km. mesafededir.

Yerli halkın «Yayla» diye tabir ettiği ormanların bitim noktası ile en yüksek dağ zirveleri arasındaki bölgeler de görülmeğe değer. Bu yerler arasında Çaykaranın güneyindeki Sultan Murat yaylası ve Tonya kazasının güneyindeki Erikbeli yaylaları çok tanınmıştır.

Plajlar : Trabzon plâjları Samsun yolu üzerinde şehirden itibaren 8 km. lik bir şerit üzerinde sıralanmaktadır. Buralarda muhtelif kabinli plajlar ve Gazinolar mevcuttur.

Tiyatrolar : Trabzonda halen bir tiyatro vardır. Amatör Tiyatro Kulübü, Sümer sinemasının altındaki salonunda temsiller vermektedir. Ayrıca Ankara ve İstanbul Devlet Tiyatrosu ekipleri yaz aylarında muhtelif temsiller vermektedirler.

Sinemalar : Kışlık ve yazlık salonlara sahip iki sinema vardır. Saray ve Sümer (Lâle), yalnız yazlık olan sinemalar ise inci ile Hisardır.

Müzeler : Atatürk Müzesi : Soğuksudadır. Atatürk Trabzona gelişlerinde bu köşkte kalırdı. Son gelişlerinde (10.6.1937) tarihi vasiyetnamesini burada yazmıştı. Atatürk Heykeli: Belediye Parkındadır. Tunçtan yapılmıştır.

Sağlık Müzesi : Uzun sokaktadır. insan anotomisine ve sağlığına ait eşyalar ve pankartlar teşhir edilmektedir.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Adıyaman Trabzon otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!