Adıyaman Van Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Adıyaman Van Otobüs Bileti

Adıyaman Van otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Adıyaman’dan Van’a giden otobüs firmaları için tıkla!

NÜFUS VE YERLEŞİM

Van 573.801 kişilik nüfusu ile, nüfus büyüklüğüne göre iller sıralamasında 34. sırada yer alır. İlde doğurganlık düzeyi çok yüksek olduğundan Van nüfusu ülke genelindekinden çok oaha hızlı artmıştır. Van’da km2’ye 30 kişi düşmektedir. Nüfusun 212.462’si il ve ilçe merkezlerinde 361.339’u bucak ve köylerde yaşamaktadır.

Van, 19.069 km2’lik yüzölçümüyle, ülke alanının % 2.5’ini oluşturur. İl toprakları volkanik dağlarla kaplıdır. Türkiye’nin en büyük gölü olan Van Gölü’nün bir bölümü Van ili sınırları içindedir. Van Gölü, bu dağlık yörenin ortasında, yüksek dağlarla çevrelenmiş bir çöküntü gölü durumundadır. İl topraklarının % 53.4’ü dağlarla, 32.9’u platolarla ve % 13.7’si ovalarla kaplıdır.

DAĞLAR

İl topraklarındaki dağlar volkanik dağlardır. İlin kuzey kesiminde yer alan Aladağ (3.255 m) ve Tendürek Dağı (3.542 m) Van’ı Ağrı’dan ayırır. İldeki dağlar, il ajanının hemen hemen her yerine dağılmıştır. İlin en yüksek noktası İspiriz Dağı’dır (3.668 m).

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Adıyaman Van otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!