Afyon Adana Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Afyon Adana Otobüs Bileti

Afyon Adana otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Afyon’dan Adana’ya giden otobüs firmaları için tıkla!

TARİHİ: Çukurova, Etilerden sonra Asurluların (M.Ö. VIII. yüzyıl), İranlıların ve Büyük İskenderun M.Ö. 333’de Kabil’de ölümü üzerine Selefküslerin hakimiyeti altına geçmiş, nihayet M.Ö. I. yüzyılda Pompe tarafından Roma topraklarına katılmıştı. Bizans devrinde, Halife Ömer zamanında, (M.S. VII. yüzyıl) Arap akıncıları buralara ayak basmışlar ve Abbasilerden Harun E.Reşit devrinde Çukurova’ya yerleşmişlerdir (M.Ö VIII. yüzyıl sonları).

Adana ve dolayları M.S XIV. yüzyıl ortalarında bir aralık Mısır Kölemenlerinin eline geçmiş ve 1608 yılına kadar Ramazanoğullarına başkentlik yaptıktan sonra Osmanlı imparatorluğuna katılmıştır.

Adana şehri Ramazanoğulları devrinde (M.S 1378 – 1608) cami, medrese, saray ve han gibi büyük ve güzel yapılarla süslenerek imar edilmiştir. M.S. 1671’de Adana’yı ziyaret etmiş olan ünlü gezgin Evliya Çelebi (her diyara buradan pamuk gönderildiğini ve şehirdeki çoğunluk halkın kazancını pamuk ürünü ile temin ettiğini) yazmaktadır.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Afyon Adana otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!