Afyon Balıkesir Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Afyon Balıkesir Otobüs Bileti

Afyon Balıkesir otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Afyon’dan Balıkesir’e giden otobüs firmaları için tıkla!

İLÇELER

GÖNEN

Balıkesir’in kuzeydoğusundadır. ilçe halkı tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. Kaplıcalar ve otellerin bulunduğu kuzey kesim turistik değer taşır. Salça, süt ve yem fabrikaları vardır. Gönen’in linyit damarları önemlidir.

HAVRAN

Balıkesir’in batısındaki ilçe topraklarının büyük bir bölümünü ovalar kaplar. Halk geçimini zeytin, pamuk, tahıl baklagiller ve narenciyeden sağlar. Demir madeni ile zeytin ve zeytinyağı ticareti Havran’ın önemli gelir kaynaklarıdır.

İVRİNDİ

Balıkesir’in batısındaki ilçede halk, tahıl ve hayvancılık yaparak geçimini sağlamaktadır. Ayrıca İvrindi’de bakır, taşkömürü ve linyit işletmeleri vardır.

KEPSUT

Balıkesir’in doğusunda verimli bir ova üzerinde kurulmuştur. Toprağı verimli olan ilçede halk, tahıl, şekerpancarı, meyve, sebze yetiştirerek geçimini sağlar. Vişne ve şeftalisi ünlüdür.

MANYAS

Balıkesir’in kuzeyindedir. Başta hayvancılık olmak üzere şekerpancarı, tahıl, sebze, meyve, ayçiçeği başlıca geçim kaynaklarıdır.

SAVAŞTEPE

Balıkesir’in güneyinde engebeli bir arazi üzerindedir Halk çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşır. Toprağ’n fazla verimli olmaması ilçe halkının bir bölümünün dışarda çalışmasını gerektirmektedir.

SINDIRGI

Balıkesir’in güneydoğusunda, halkın başlıca geçim kaynağı dokumacılık, tütün yetiştiriciliği. hayvan mahsulleri üretimidir.

SUSURLUK

Balıkesir’in kuzeydoğusundaki ilçe verimli bir ova üzerinde kurulmuştur, ilçede tahıl baklagiller. susam, tütün, pamuk yetiştirilir.Susurluk şeker pancarı ve ayçiçeği fabrikası önemli sanayi kuruluşlarıdır. Tavukçuluk, sığırcılık, koyunculuk gelişmiştir.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Afyon Balıkesir otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!