Afyon Burdur Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Afyon Burdur Otobüs Bileti

Afyon Burdur otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Afyon’dan Burdur’a giden otobüs firmaları için tıkla!

JEOLOJİK YAPI

İl topraklarının, farklı jeolojik zamanlarda oluşmuş çeşitli formasyonların biraraya geldiği karışık bir yapısı vardır.

YERALTI ZENGİNLİKLERİ

İl maden varlıkları bakımından çok zengin değildir, il topraklarında manganez, kalker, tuğla, kiremit hammaddesi ve linyit yatakları bulunmaktadır.

TARIM

Burdur’da tarımın büyük önemi vardır. Nüfusun % 76’sı tarım kesiminde çalışmaktadır. Anason üretiminde Burdur, Türkiye’de birinci sırayı almaktadır. Gülcülük alanında ise İsparta’dan sonra gelmektedir. Bağcılık ve sebzecilik de ileri düzeydedir. Pancar üretimi son yıllarda büyük artış göstermiştir.

HAYVANCILIK

Burdur hayvancılığa elverişli bir bölgedir. Sığır ırkları olarak yerli, kara ve montofon melezleri, koyun ırkı olarak dağlıç ve az miktarda merinos bulunur. Son yıllarda artan hayvan sayısı nedeni ile ilde hayvan besiciliği önem kazanmıştır.

SANAYİ

Burdur’un en önemli sanayi ürünleri şeker, gülyağı, ağaç ürünleri ve traktördür. 1973’den beri yatırımcılara yapılan teşvikler nedeni ile bu ilimizde sanayi kuruluşları giderek artmaktadır. Küçük sanayi de gelişmiş durumdadır. Sayısı 1075’i bulan küçük sanayi işletmesinde metal, dokuma, gıda, orman ürünleri ve kimya dalında faaliyet gösterdikleri göze çarpmaktadır. Burdur’da kent merkezi ve köyler dahil konutların % 70’i halıcılık yapmaktadır. Yılda yaklaşık olarak bu tezgahlarda 4000 halı üretilmektedir.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Afyon Burdur otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!