Afyon Bursa Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Afyon Bursa Otobüs Bileti

Afyon Bursa otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Afyon’dan Bursa’ya giden otobüs firmaları için tıkla!

JEOLOJİK YAPI

Bursa ili sınırları içinde üç toprak grubu da görülmektedir. Bunlar zonal topraklar (yaşlı topraklar) azonal topraklar (geniş toprak) ve intrazonal topraklar (zonal ve azonal arasındaki geçiş toprağı)

İlde azonal topraklar grubuna giren, alüvyon topraklar geniş alanları kaplamaktadır. Çok verimli olan bu alüvyon toprakların kalınlığı zaman zaman 8-10 metreye varmaktadır.

SANAYİ

Bursa, Türkiye’nin önemli imalat sanayii merkezlerinden biridir. Otomobil, otomotiv yan sanayii, dokuma ve gıda sanayileri en önemli üretim dallandır. XIX. yy.ın ikinci yarısından başlayarak Bursa ipek ipliği üretiminde uzmanlaşmıştır, Bunun yanında bıçakçılık ve fayton yapımı önemli zanaat dalları arasındadır.

Modern dokuma fabrikaları ile Bursa, Türkiye’nin en önemli dokuma merkezlerinden biridir, Önemli sanayi dallarından biri de kimya sanayiidir. Ayrıca modern konserve ve meyve suyu tesisleri de vardır.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Afyon Bursa otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!