Afyon Çanakkale Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Afyon Çanakkale Otobüs Bileti

Afyon Çanakkale otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Afyon’dan Çanakkale’ye giden otobüs firmaları için tıkla!

KÜLTÜR-SANAT-FOLKLÖR

Çanakkale yöresi, elverişli coğrafi konumu nedeniyle tarih boyunca bir çok uygarlığa sahne olmuştur.

1970’lerden sonra sanayi ve turizm alanındaki gelişme geleneksel yapının çözülmesine yol açmıştır. Kentte geleneksel yaşama biçimine pek rastlanmaz. Çekirdek aile yapısı egemendiı. Yöre halk edebiyatı çoğunlukla ortak ürünlerden oluşmaktadır. Ozanı bilinen örneklere rastlanmamaktadır.

Yöre tüm dünyayı etkileyen söylencelerin destanların kaynağıdır. Homeros’un İlyadave Odyssea destanlarına konu olmuştur. Truva savaşları ve doğal özelliklerine ilişkin pek çok söylence vardır.

Çanakkale ili ağzı öbür il ağızlarından oldukça değişiktir. Çeşitli zamanlardaki yerleşimler yerel ağzı etkilemiştir.

Halkın yaşantısından kaynaklanan pek çok ata sözü vardır.

Çanakkale’de kültürel etkinlikler çeşitlilik göstermekle birlikte, henüz oluşum halindedir. İlin zengin tarihse! birikiminin de etkisiyle müzecilik çalışmaları köklü bir biçimde ele alınmaktadır. İlde 5 müze vardır; en zengini Çanakkale Müzesi’dir.

Mayıs ve Eylül ayları arasında düzenlenen şenlikler, ilin en renkli ve yaygın etkinlikleridir. Ayancık, Ayazma, Gökçeada ve Truva şenlikleri çevre illerden de büyük ilgi görmektedir. Görsel sanatlardaki etkinlik sinema ve televizyon ile sınırlıdır.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Afyon Çanakkale otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!