Afyon Giresun Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Afyon Giresun Otobüs Bileti

Afyon Giresun otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Afyon’dan Giresun’a giden otobüs firmaları için tıkla!

TARIM

İlin doğal yapısı kıyı kuşağı ve iç kesimde değişik özellikler gösterir. Bu kesimlerde yetiştirilen ürünler de farklıdır. Kıyı kuşağı fındık tarımına çok elverişlidir. Türkiye’deki toplam fındık ağaçlarının yaklaşık %31 ’i Giresun’da bulunmaktadır. Kıyı kuşağında fındıktan başka ilin en önemli tahıl ürünü olan mısır da yetiştirilir. İç kesimlerde üretimi yapılan buğday ve arpa, il gereksinimini karşılamaktan uzaktır. Hayvancılık mera hayvancılığı niteliğinde olup, geçimlik düzeydedir. Kıyı kesiminde balıkçılık önem kazanmıştır. Başta hamsi olmak üzere istavrit, torik, ısırgan gibi balıklar avlanır.

SANAYİ

Giresun’da sanayi, ilin tarımsal ve doğal ürünlerinin işlenmesi üzerine kurulmuştur. Bu ürünler fındık ve orman ürünleridir. İlin başlıca sanayi kuruluşları, Fiskobirlik’in Fındık Kırma ve İşleme Tesisleri, Köy-Koop’un Yonga Levha Fabrikası, SEKA’nın Aksu Kağıt Fabrikası, Adel Kalemcilik A.Ş.’nin Lata Fabrikası’dır.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Afyon Giresun otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!