Afyon İzmir Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Afyon İzmir Otobüs Bileti

Afyon İzmir otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Afyon’dan İzmir’e giden otobüs firmaları için tıkla!

NÜFUS VE YERLEŞİM

İzmir, nüfus varlığı açısından herzaman ülkenin önde gelen illerinden biri olmuştur. Nüfus yoğunluğu açısından yapılan sıralamada İstanbul ve Ankara’dan sonra 3. büyük il konumundadır. Toplam nüfus 1985’de 2.316.843 olup bunun 1.819.289’u kent merkezlerinde, 497.554’ü de bucak ve köylerde yasamaktadır.

 

DOĞAL GÜZELLİKLER VE MESİRE YERLERİ

Karagöl

Efeoğlu

Teos

Pamucak

Belkahve

Kemalpaşa Deresi Derebağı Mermeroluk Gölcük

Kozek Yaylası Pınarbaşı Uzunkuyu Tanay

İÇMELER VE KAPLICALAR

Balçova Kaplıcaları Çeşme Kaplıcaları Bergama Güzellik Kaplıcası Bergama Paşa Ilıcası Dikili-Kaplıcaları Dikili-Bademli Ilıcası Dikili-Nebiler Ilıcası Menemen-Bozköy Kaplıcası Seferihisar Suları Bayındır-Dereköy Suları Urla-Malgaça İçmeleri Şifne içmeleri

EFE SOS

İzmir’e 75 km. Lysimakhos’un emriyle kere Efem.Artemis tapınağı doğrultusundadır. Caddeler doğu, ban, yenende birbirlerini kesiyor, aradaki dikdörtgen alanlarda yapılar bulunmuyordu. Halen Kazı çalışmaları süren Efes’de Agora, Tiyatro. Arkadi Ana Caddesi, Ceises Kitaplığı, onaya çıkarılmıştır.

Efesliler tanrıçaları Anemise görkemli bir tapınak yapmışlardır. Dünyanın vedi harikasından biri olan yapının yerinde büyük bir çukur vardır. İngiliz Çukuru adıyla bilinen bu yer Kuşadası’na gidilen yolun sağındadır, iyon düzenindeki tapınağın 127 sütunundan birkaçı Ayasofya’nın inşasında kullanılmıştır. Hıristiyanlığın yayılmasıyla birçok parçası da çeşitli yapıtlarda kullanılmıştır.

Isa’nın ölümünden sonra Anadolu’ya gelen Meryem ve Sî.Jean Efes’e yerleşmiştir. Efes Akacağ daki Meryem Ana Evi ve kiliseleri  Kanonlarıdır.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Afyon İzmir otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!