Afyon Mardin Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Afyon Mardin Otobüs Bileti

Afyon Mardin otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Afyon’dan Mardin’e giden otobüs firmaları için tıkla!

TARIM

Mardin’de il ekonomisinin temelini tarım oluşturur. İlin orta ve kuzey kesimleri engelebelidir. “Mardin Eşiği” adı verilen bu platoda hayvancılık yapılır. Mardin Eşiği ile sınır arasında kalan kesim ise, zincirleme ovalarla kaplı bir düzlüktür. Bu kesimde tarla tarımı yapılır. Bitkisel üretimde tahıllar egemendir. Su- lanabilen kesimlerde pamuk v.b., sanayi bitkileri ile meyve-sebze yetiştirilir.

Hayvancılık hem yerleşik köylülerce, hem de göçerlerce yapılmaktadır. Daha çok küçük bas hayvan yetiştirilir.

SANAYİ

Mardin, sanayii en az gelişmiş illerden biridir. Sanayi kuruluşları küçük ölçekli, geri teknolojili ve ağırlıkla tarım ürünleri işleyen işyerleridir. İldeki sanayi kuruluşları: Mardin Yem Fabrikası, Güneydoğu Anadolu Fosfatları, Mazıdağı işletmesi, Çağçağ Hidroelektrik Santralı, Mardin Çimento Fabrikası, Kızıltepe iplik Fabrikası, Nusaybin Çırçır ve Pres Fabrikası, Halıcılık Atölyesi, Kızıltepe Un Fabrikası, Nüksetaş Pamuk İpliği Fabrikası ile Marsan’dır.

YERALTI

ZENGİNLİKLERİ

Mardin yeraltı zenginlikleri bakımından pek zengin bir il değildir. İldeki başlıca madenler: Fosfat, çimento hammaddesi, asfaltit, tuğla- kiremit hammaddesidir.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Afyon Mardin otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!