Afyon Sinop Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Afyon Sinop Otobüs Bileti

Afyon Sinop otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Afyon’dan Sinop’a giden otobüs firmaları için tıkla!

NÜFUS VE YERLEŞİM

Nüfus varlığı bakımından görece küçük bir il olan Sinop Türkiye iller sıralamasında 57. sırada yeralmaktadır. 1985 nüfus sayımında  283.731 olan il nüfusunun 74.706’sı il ve ilçe merkezlerinde, 209.025’i de bucak ve köylerde yaşamaktadır Sinop’ta km2’ye 50 kişi düşmektedir.

XIII. yy.’da Türkleşme sürecine giren kente, değişik zamanlarda Kafkasya ve Doğu Karadeniz bölgesinden gelenler yerleşmiş, kent bazı etnik grupları da barındırmıştır.

İç kesimlerde geleneksel özelliklerin günümüzde de canlılığım koruduğu, kıyı kesimlerdeyse gün geçtikçe kentsel değerlerin yaygınlaştığı gözlenmektedir. Dokumacılık ve tahta işlemeciliği ilin köklü el sanatlarıdır. Sedef kakmalı tavlaları, yakma süs eşyaları ve ağaçtan yapılmış yelkenlileri ilgi çekmektedir. Yerel ağız özellikleri daha çok iç kesimlerde canlılığını korumaktadır. Merkez ilçe ve ilçe merkezlerinde İstanbul Türkçesine yakın bir konuşma dili egemendir. Yöre halk edebiyat ürünleri, karmaşık etkilerle oluşmuş bir kültürel birikimi yansıtır.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Afyon Sinop otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!