Ağrı Adana Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Ağrı Adana Otobüs Bileti

Ağrı Adana otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Ağrı’dan Adana’ya giden otobüs firmaları için tıkla!

Tepebağ höyüğünde yapılan kazılar bölgenin en eski yerleşim bölgesinden olan Adana’nın tarihinin neolotik çağlara kadar dayandığını göstermektedir. Gene aynı kazılarda Hititler döneminde de önemli bir ticari ve askeri merkez olduğu kanıtlanmaktadır. Roma ve Bizansın zaman içinde etkin olduğu Adana’da imparator Justinianus Seyhan üzerinde Taşköprüyü inşa ettirmişti. İlkönce kanallarla nehrin yatağının değiştirildiği, köprünün bitiminden sonra gene eski nehrin yatağına döndürüldüğü bu inşaat tarzı zamanına göre ileri bir anlayıştı. Harun ÜrReşid döneminde bilahare Mehmet Ali Paşa tarafından yıktırılan kale yapıldı. 1353’te başlayan ve Yavuz Sultan Selim’in Mısır seferinde Osmanlı topraklarına bağlanılması ile noktalanan Ramazanoğulları döneminde kent büyük gelişmeler gösterdi. Bu dönemde geniş çapta inşaatlar yapıldı.

Başta pamuk olmak üzere buğday, arpa, yulaf, soğan, nohut, fasulye, mercimek yüzyıllardır üretilen ürünler olmuştur. OsmanlIlar döneminde bilhassa çeltik ekimine önem verilmekteydi. Buna paralel olarak dokuma cırcır ilk endüstrilerdir. Fransız işgalinde kömürle çalışan pamuk fabrikaları kurulmuştu.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Ağrı Adana otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!