Ağrı Afyon Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Ağrı Afyon Otobüs Bileti

Ağrı Afyon otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Ağrı’dan Afyon’a giden otobüs firmaları için tıkla!

DOĞAL YAPI

Ege Bölgesi’nin bir ili olan Afyonkarahisar, İç Anadolu, Ege, Akdeniz ana bölgeleri arasına sıkışmıştır. Hem iklim hem de bitki örtüsü bakımından bu bölgelerin hiçbiriyle tam olarak bağdaşmayan birkaç kentle birlikte İçbatı Anadolu diye adlandırılan bir ara bölgeyi oluşturur. Afyon ili arazisi genel olarak, ortalama yüksekliği 1100-1200 metre olan ve vadiler tarafından az-çok yarılmış olan yaylalardan ibarettir. Bu yaylalar üzerinde devamlı sıralar teşkil etmeyen bazı dağ kitleleri yükselir. İl topraklarının güneyini Sultan Dağları ve Karakuş Dağları, güney batısını Acıgöl ve Beşparmak (Maymun) Dağları, batısını Ahır ve Çatma Dağları, kuzeybatısını ve kuzeyini Yazılıkaya Yaylası ile Sakarya Irmağı’nın kaynak yöreleri çevreler. Doğusunda Emir (Emirhan) Dağlarının uzantıları, güneydoğusunda Konya ili vardır. İl sınırları içinde 2.510 m’ye yükselen doruklara (Topraktepe) rastlanır. Dağlar arasındaki alüvyonlu ovalar, yerleşme ve tarım için elverişlidir.

DOĞAL GÜZELLİKLER

Kaplıcalar:

Acısu İçmesi Araplıdere Kaplıcası Gazlıaöl Kaplıcası Geçek ve Ömer Kaplıcalaı Sandıklı Kaplıca Suları ve Çamur (Hüdai) Kaplıcası Heybeli Kaplıcası Ilıca

Yağlıpınar Kaplıcası

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Ağrı Afyon otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!