Ağrı Antalya Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Ağrı Antalya Otobüs Bileti

Ağrı Antalya otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Ağrı’dan Antalya’ya giden otobüs firmaları için tıkla!

DİE’nin geçici sonuçları na göre 20.10.1985 tarihinde yapılan nüfus sayımında Antalya ilinin nüfusu 892.246 olarak saptanmıştır. Bu nüfusun 397.958’i il ve ilçe merkezlerinde, geriye kalan 494.288’i bucak ve köylerde yaşamaktadır.

Nüfus artış hızı 1935’ten başlayarak, özellikle 1955-65 arası dönemde Türkiye ortalamasının üzerinde olan Antalya 1970’lerde eski hızını yitirmiştir. Nüfus artış hızı 1985’te Türkiye’de % 27.85 iken Antalya’da %o 35.08 olmuştur.

Doğal güzellikleri, yumuşak iklimi ve tarihi zenginlikleriyle Antalya, Türkiye’nin önemli bir turizm merkezidir.

Güneşli gün sayısı yılda 300’ü aşan ilde, yalnızca Aralık, Ocak, Şubat ayları ölü mevsimdir.

Şehir içindeki tarihi eserlerden başka, Aspendos, Side, Alanya gibi eski ve yeni yerleşme alanlarındaki tarih ve arkeoloji zenginlikleri büyük ölçüde turist çekmektedir. Bunların yanında Düden, Manavgat şelaleleri, Damlataş mağarası, Güver uçurumu görülmeğe değer güzellikler arasındadır.

ASPENDOS

Dünyanın en büyük ve en iyi korunmuş durumdaki tarihi tiyatrolarından birinin de bulunduğu kentin tarihi çok eskilere dayanır. Antalya’nın 48 km. doğusunda olup, “Belkis” adıyla da anılan kent, biri büyük, diğeri küçük iki tepenin üzerinde kurulmuştur. II. yüzyılda yapılmış olup, 15.000 kişiyi rahatça alabilen tarihi tiyatro, Mimar Zenon tarafından yapılmıştır.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Ağrı Antalya otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!