Ağrı Aydın Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Ağrı Aydın Otobüs Bileti

Ağrı Aydın otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Ağrı’dan Aydın’a giden otobüs firmaları için tıkla!

KUYUCAK

Bir söylenceye göre, ilçenin adının kaynağı şöyledir İki yörük, sürülerini otlatırken tanışmışlar. Biri, “Siz nerede konaklıyorsunuz?” deyince, öbürü, “Karşıkı koyakta” demiş. (Koyak, iki tepe arasındaki kuytu yerlere denir.) Koyak sözcüğü giderek Kuyucak’a dönüşmüş.

Bir başka söylenceye göreyse; Kuyucak’ta içme ve kullanma suyu olmadığından, halk su gereksinimini karşılamak amacıyla çokça kuyu açmış, kuyuların çok olması nedeniyle Kuyucak diye anılan köye, sonraları Kuyucak denmiştir.

NAZİLLİ

En eski yerleşim merkezlerinden biridir. Yöredeki ilk yerleşim merkezini Lidyalılar Mastaura adı altında kurmuşlardır. Aydın tarihine paralel olarak değişik egemenliklenn altına girmiştir. Son olarak II. Murat zamanında Osmanlı hakimiyetine geçen ve çevrenin alışveriş merkezi olan ilçenin adı Pazarköy’dü. Merkezi Herkel köyüdür. Sonradan acı Nazilli olmuş, 1831’de Aydın’a bağlı hale gelmiştir.

Nazilli adının 3  söylenceye göre bugünkü Nazkif . Pazarköy denilen yerde Nazlı” adınca çok güzel bir kız vardır. Sancak beyinin oğlu bu kıza aşık olur, ama babas. vermez. Bunun üzerine beyin oğlu kızı kaçırır. Buna çok üzülen baba kederden ölür. Nazlı, babasının ölümü üzerine Pazarköy’e gelir, günlerce acı çeker, sonunda dayanamayarak kendini Menderes ırmağına atar ve ölür. Kocası günlerde Nazlı’yı arar, bulamayınca o da kendisini Menderes’e atarak intihar eder. Bu olaydan sonra halk arasında Pazarköy’e, Nazlı İli denmeye başlanır, zamanla Nazlı ili Nazilli’ye dönüşür.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Ağrı Aydın otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!