Ağrı Çorum Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Ağrı Çorum Otobüs Bileti

Ağrı Çorum otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Ağrı’dan Çorum’a giden otobüs firmaları için tıkla!

ARAZİ : Deniz yüzeyinden genel yüksekliği 700 – 800 metre olan Çorum vilâyeti, güneybatıdan gelen Kızılırmak ile Yeşilırmak’ın Çekerek isimli koluna karışan Mecitözü ve Çorum suları vadileri ve bu vadilerin devamını teşkil eden topraklar ziraate çok elverişlidir. Vilâyetin İskilip ve Osmancık kazaları etrafı dağlar ve tepelerle kaplıdır. Doğu kısmında ise oldukça yüksek tepeler yer alır.

Alaca kazasının güney batısında Hırkababa tepeleri (1.425) metre irtifasındadır.

Mecitözü’nün Tanözü vâdisinin güneyinde uzanan Sincan dağları, Elmadağ’ı, Alancık, Kuştepesi ve Kırklar dağı adlarını alır, cn yüksek noktası (1.791) metredir.

Sungurlu’nun güneyini tutan Aygar dağının cn yüksek noktası Nevbeti- baba tepesi (1.644) metre yüksekliktedir.

Osmancık kazasının Kös, Çal. Ada isimli dağlarından Çal dağının Dedeçal tepesi (1.730) metredir. Vilâyetin en yüksek dağı olan “Kös” zirvesi (2.087) metreye varmaktadır.

Bu dağların devamı olarak İskilip kazasında (1.700) metre yükseklikte Tekke dağı, Kavak dağı, Göl dağı ve Deveci dağları bulunmaktadır.

Çorum’da; Çam, Meşe, Kavak ve Gürgen ağaçlarının ekseriyeti teşkil ettiği (123.742) hektar orman vardır.

Burada, münavebe ziraati yapılmakta olduğundan, boş bırakılan yerlerle ormanlar arası ve dağların etekleri tabiî mer’a olarak kullanılır ki, miktarı takriben (100.000) dönüm kadardır.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Ağrı Çorum otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!