Ağrı Kayseri Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Ağrı Kayseri Otobüs Bileti

Ağrı Kayseri otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Ağrı’dan Kayseri’ye giden otobüs firmaları için tıkla!

TARIM

Kayseri’de sanayinin son yıllarda önemli gelişmeler katetmesine, ticaretin de eskiden beri önem taşımasına rağmen tarım kesimini il ekonomisi içindeki ağırlık yeri sürmektedir.

Kayseri’de tarıma elverişsiz toprakların payı, Türkiye ortalamasının üzerindedir.

İlde bitkisel üretimde tahıl tarımı egemendir. Tahıl tarımı içinde en çok buğday, çavdar, arpa üretilir. Baklagillerden nohut, fasulye, mercimek üretimi başta gelir. Sanayi bitkilerinden şekerpancarı, patates, soğan, ayçiçeği ekimi yaygındır.

SANAYİ

Doğu ve Orta Anadolu’nun en önemli endüstri merkezlerinden biri olan Kayseri’de imalat sanayiinin gelişmesinde en önemli faktörlerden biri Cumhuriyetin ilk yıllarından başlayarak yapılan kamu yatırımlarıdır. 1930 yıllarında kurulan Hava İkmal Bakım Merkezi ve Sümerbank Bez Fabrikası, ilde imalat sanayiinin gelişmesinde önemli rol oynamıştır.

YERALTI

ZENGİNLİKLERİ

MTA’nın Kayseri’de saptadığı maden yatakları ilçelere göre şöyledir:

Merkez İlçe: Diyatomit Yahyalı: Çinko, Kurşun-Çinko, Demir Bünyan: Çinko, Demir, Linyit, Alçıtaşı, Asbest Develi: Kurşun-Çinko, Demir, Linyit Yeşilhisar: Demir, Linyit Felahiye: Demir, Linyit Pınarbaşı: Demir, Krom, Linyit, Manganez, Asbest

Sarız: Demir, Alüminyum Tomarza: Manganez

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Ağrı Kayseri otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!