Ağrı Kırklareli Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Ağrı Kırklareli Otobüs Bileti

Ağrı Kırklareli otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Ağrı’dan Kırklareli’ye giden otobüs firmaları için tıkla!

Trakya bölgesinin Türkler tarafından fethiyle bu boyların büyük kesimi Kırklareli’ne yerleşmiş, gelenek ve görenekleriyle yöreyi etkilemiştir. Böylelikle, canlı ve renkli bir folklor kazanan yörede, Kırk Kilise adı da Türk fethi sırasında şehit olan kırk akıncının anısına Kırk Kimense olarak değiştirilmiştir. Bir halk ozanının bu Hıristiyan adını kınayarak, “Benim candan sevgili yurdum olan Kırk Kimense’ye Kırk Kilise demişler” diye bir deyişiyle ünlüdür.

Bölgede Hıdrellez, genç kızların çattığı niyetli manilerle kutlanan önemli bir gündür. Bölgede hemen hemen her genç kız mani söylemesini bilir. Davul-zurnanın çifter çifter kullanıldığı çalgılarıyla çok sesli bir müzik yapısı görülür. Oyunlarında “hora hora” denilen toplu dizi örnekleri ilginçtir. Kahramanlık ve özellikle Bulgar çetelerine karşı halka yardım eden eşkıyaların konu olduğu türküleri vardır. Bunlar arasında Kara Yusuf’un anası tarafından söylenmiş bir ağıt şöyledir: “Yusuf’un palası alkan içinde, Yusuf’u sorarsan Balkan içinde. Avda Yusuf avda gel artık eve” Balkan dağını kasteden kelime oyunuyla bu ağıt ilginç bir örnektir. Ayrıca Plevne savaşları il tarihinde önemli bir yer tutmuş ve bu savaşların kahramanlık öykülerinde Gazi Osman Paşa’yı yaşatmışlardır,

Kiraz ve karpuz festivalleri, çeşitli Danavırlar ve her ilçenin kurtuluş günü coşkuyla kutlanan günlerdir.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Ağrı Kırklareli otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!