Ağrı Mardin Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Ağrı Mardin Otobüs Bileti

Ağrı Mardin otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Ağrı’dan Mardin’e giden otobüs firmaları için tıkla!

ŞEHİRDE: TARİHÎ YERLER : Kale — Roma devrinde yapıldığı tarihte, cami ve saray yıkıntıları vardır. Cami Akkoyunlular tarafından XV yüzyılda yaptırılmıştır.

TURİZM : Vilâyet merkezi ve Kazalar Turizm bakımından önemli hususiyet arzeden bir bölgedir. Milâttan önce başlayan tarihi, çeşitli medeniyetlerin merkeziyetçiliğini yapmış Mezopotamya medeniyetine, tarihi devirlerin devamlı olarak mühim bir mevkinini işgâl eden MARDİN, Eserleri ve tarihi yapıları ile eski bir şehirdir.

Sümerliler, Asur-Aramlılar, Persler, Makedonyalılar ve Bizanslılar idaresi altına girmiş olan bu bölge, Elcezireyi zapteden Islâm kuvvetlerinin Medeniyetine Mesken olmuştur. Selçuklular, Artıkoğulları, Karakoyunlular.

Safevilarden sonra Yavuz Sultan Selim tarafından Osmanlı ülkesine katılan Mardin’de bilhassa Artıkoğulları devrinden kalma eser camileri, manastırları, köprüleri sinesinde barındıran, ayni zamanda bü e DARA hükümdarının başkenti olmuştur.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Ağrı Mardin otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!