Ağrı Sakarya Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Ağrı Sakarya Otobüs Bileti

Ağrı Sakarya otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Ağrı’dan Sakarya’ya giden otobüs firmaları için tıkla!

KUZULUK KAPLICALARI

Çek şifalı olan Kuzuluk kaplıcaları, modern tesis olarak 1948 yılında işletmeye açılmıştır. Adapazarı ile Akyazı arası 3 Km. Akyazı – Kuzuluk arası ise 8 Km.’dir. Kaplıcalar, şoseden 1 Km. içeride olup, deniz seviyesinden yüksekliği 100 m. kadardır.

Kuzuluk kaplıcaları, büyük bir meşe ormanının içindedir. Etrafında ağaçlarla kaplı dağlar ve tepeler yükselir. Bunların en yükseği olan Keremali Dağı’nın zirvelerinde sonbahar, kış ve ilkbahar mevsimlerinde kar hiçbir zaman eksik olmaz.

Kaplıcanın civarındaki yüksek dağlardan, vadiler arasında kıvrıla kıvrıla akıp gelen tatlı sularda balık avı partileri tertip edilir.

Kuzuluk kaplıca kaynakları, sayı itibariyle pek çoktur. Her biri ayrı sıcaklık derecelerindedir. Soğuk gazlı sulardan başlıyarak, sıcaklıkları 70 dereceye varan, muhtelif terkiplerde kaynaklar vardır. Kaplıcanın iyotlu, karbon dioksitli, kükürtlü, bakırlı ve daha birçok kimyevi hassaları ihtiva eden sularından faydalanmak, çeşitli güzellik kürleri, çamur ve gözsuyu banyoları yapmak için her yıl yaz aylarında, birçok yerli ve yabancı turist burasını doldurmaktadır.

Kuzuluk kaplıcaları, modern tesisleri, asırlık meşe ağaçlarının arasındaki dinlenme evleri, şifalı suları ile çok güzel bir dinlenme ve mesire yeridir.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Ağrı Sakarya otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!