Ağrı Siirt Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Ağrı Siirt Otobüs Bileti

Ağrı Siirt otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Ağrı’dan Siirt’e giden otobüs firmaları için tıkla!

TARIM

Siirt ekonomisinin temelini tarım oluşturur. Tarla tarımı ilin batı ve güneybatı kesimlerinde yoğunlaşır. Ençok arpa, buğday, mercimek, pirinç, fıstık, tütün, nar ve üzüm yetiştirilmektedir. ilde yetiştirilen meyvelerden, Türkiye içinde payı en yüksek olan nardır.

İldeki hayvancılık mera hayvancılığıdır. En çok koyun yetiştirilir; tiftik keçisi ve kıl keçisi yetiştiriciliği de yaygındır.

SANAYİ

Siirt sanayii gelişmemiş bir ıiuıı. Ilın en önemli sanayi kuruluşu Batman Rafinerisidir.

Siirt’in öteki sanayi kuruluşları, tarım kesimine ait yem ve süt fabrikaları, yaprak tütün bakım ve işleme atölyeleri ile özel kesime ait un ve tuğla fabrikalarıdır.

YERALTI

ZENGİNLİKLERİ

Yeraltı kaynakları açısından zengin bir ildir. Hemen her ilçede yeraltı zenginliklerine rastlanır. Yeraltı zenginliklerini oluşturan kaynakların en önemlileri petrol, asfaltit ve tuzdur, ilde ayrıca bakır ve krom yatakları da vardır. Siirt’te, Raman, Garzam ve Şelmo’dan elde edilen petrol Türkiye üretiminin % 90’ını karşılamaktadır.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Ağrı Siirt otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!