Ağrı Tekirdağ Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Ağrı Tekirdağ Otobüs Bileti

Ağrı Tekirdağ otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Ağrı’dan Tekirdağ’a giden otobüs firmaları için tıkla!

HALK ŞİİRİ

Tekirdağ en eski yörük yerleşim alanlarındandır. Yöreye değişik zamanlarda Batı Trakya göçmenleri yerleştirilmiştir. Gelen göçmenler yöresel halk edebiyatı üzerinde de etkili olmuşlardır.

Tekirdağ söylenceler yönünden oldukça zengindir. Bölgenin en bilinen söylenceleri; kentin adına ilişkin söylence, Tekirdağ’da Kral yolu söylencesi, Arzulu köyü söylencesi, Bardaktı Baba söylencesi, Ermiş Baba söylencesi, Gazi Baba söylencesi, Ser-Servan Baba söylencesidir.

Tekirdağ’da geleneksel oyunlar ve halk müziği Trakya bölgesi özelliklerini taşır. Genellikle “karşılama” biçiminde olan yöre oyunlarının en belirgin özeiliği dönmelerdir. Oyunlara çift davul, bir klarnet ve bir zurna eşlik eder.

İldeki yaşam deneyimleri, değerleri atasöz- lerine yansımıştır. Bilmece, tekerleme söyleme geleneği günümüzde de canlıdır.

SANAYİ : Şarapçılık başta olmak üzere, nebatî yağ fabrikaları, un fabrikaları, fabrikasyona yönelmiş demir işleri ve marangoz atölyeleri mevcuttur. Mandıracılık ileridir.

TEKEL ŞARAP FABRİKASI : 1931 yılında kurulan, Tekelin şarap fabrikası muhitte bilhassa bağcılığı teşvik ve mahsûlün müstahsil elinde kalmamasını temin bakımından mühim rol oynamaktadır. Üçhuçuk milyon litre yıllık imalât kapasitesi olan bu fabrika sek, dömisek ve kırmızı şarap imâl etmektedir. Fabrikanın mübayaa kolları Şarköy, Çanakkale, Gelibolu, Lâpseki ve Uzunköprü’ye kadar uzanmaktadır.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Ağrı Tekirdağ otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!