Amasya Adana Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Amasya Adana Otobüs Bileti

Amasya Adana otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Amasya’dan Adana’ya giden otobüs firmaları için tıkla!

BAHÇE

Tarihi I.O. 1000 yıllarına dayanır. Persler, Sümerler, Romalılar, Bizans zamanla egemen oldular. 1335’te Ramazanoğulları’na bilaharede Osmanlı yönetimine bağlandı. Okur-yazar oranı yüksek olan ve gayet hızlı büyüyen bir ilçe olması özellikleridir. İlçede hızlı bir kentleşme ve hızla artan bir nüfus yoğunluğu belirgindir.

CEYHAN

2 bucağı 79 köyü ile ilin en büyük ilçesidir. Ticaret yolu üzerinde olması gelişmesine ve de devamlı el değiştirmesine neden olmuştur. Hititlilerden başlayarak Finike, Mısır, Asur, Pers, Makedonya, Roma, Selosi, Moğol, Memlûk, Küçük Ermeni Krallığı, Dulkadiroğulları beyliği egemen olmuşlardır. Asurlulardan beri önemli bir yerleşme merkezi olan Anavarza bu ilçe sınırları içinde kalan tarihi bir kenttir.

DÜZİÇİ

1985 sayımına kadar Bahçe ilçesine bağlı bir bucak olan Düz içi, 1985 sayımından sonra bağımsız bir ilçe oldu. Daha önceki adı Haruniye olan Düziçi’ne bağlı 26 köy vardır.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Amasya Adana otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!