Amasya Adıyaman Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Amasya Adıyaman Otobüs Bileti

Amasya Adıyaman otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Amasya’dan Adıyaman’a giden otobüs firmaları için tıkla!

HAYDARAN

KABARTMALARI

Adıyaman’ın 17 km. uzağında Haydaran köyünde bulunan kaya mezarlarının birinde   kayalara oyulmuş bir erkek ve kadın kabartması vardır. Bu kabartmaların Kommagen Krallığı döneminden kaldığı fikri kuvvetlidir.

PİRİN MAĞARALARI

Adıyaman’ın 5 km uzağında bulunan bu tarihi mağaraların duvarları ilk insanların ellerinden   çıkma resimlerle süslüdür. İlk insanlar tarafından elle kazılarak, mesken olarak kullanılan bu mağaralar bilim adamlarının ve turistlerin özel ilgisini çekmektedir.

CENDERE KOPRUSU

Günümüzde de kullanılmaya devam edilen tarihi köprü, Romalılar döneminden   kalmadır. Kahta’dan 18 km. uzakta Fırat nehri üzerinde bulunmaktadır.

KARAKUŞ TEPESİ

Kommagene Krallığı çağlarına ait önemli eserler arasında bulunan Karakuş Tepesi üzerinde başı kopuk bir kartal heykeli bulunduğu için bu adı almıştır.

KALE VE SURLAR

İlin etrafını çevreleyen kale ve surlar Emeviler tarafından yapılıp, daha sonra Harun-ÜI Reşit tarafından onarılmışlardır.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Amasya Adıyaman otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!