Amasya Ankara Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Amasya Ankara Otobüs Bileti

Amasya Ankara otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Amasya’dan Ankara’ya giden otobüs firmaları için tıkla!

ORMAN ÇİFTLİĞİ : Ankara’nın muhtelif yerlerinde çiftlikler vardır. Başta gelen ve merkezin batısında, Büyük Atatürk tarafından tesis edilen “Orman Çiftliği”dir. Arazi fidanlık, bağlık, meyvalık. sebze bahçesi, ormanlık çayır ve ekilen topraklar olmak üzere bölümlere ayrılmıştır. Fidanlık kısmında yetiştirilen çeşitli ağaçlar, her yıl, çiftlikteki ormanlık sahanın biraz daha genişlemesini sağlamaktadır. Çiftlik bağlarında her cins üzüm yetiştirilmesi temin olunmuştur. Meyvalıktaki ağaçların mühim bir kısman elma ve armut teşkil eder. Bunlardan başka kayısı, vişne, kiraz, babım ve şeftalinin en iyi cinsleri burada yetiştirilir.

Ankara’da bol miktarda ve bilhassa Orman Çiftliğinde  kıvırcık ve karaman koyunlarından başka, merinos ve mahiyetindedir.

Karagül koyunları yetiştirilmektedir. Tavukçuluk İslah sinirde mühim miktarda tavuk ve mümasili beslenmekte arıtım tesisi hayvanı olarak meşhur (bir gözü diğerinden başka illeri bilhassa Orman Çiftliğinde yetiştirilmektedir. Orman  bahçesinde arslan, kurt, çakal, yırtıcı kuşlar, maymun, fil, balıklar, en nadir rastlanan hayvanlar ve sürünen hayvanların cinsleri bulunmaktadır.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Amasya Ankara otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!