Amasya Artvin Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Amasya Artvin Otobüs Bileti

Amasya Artvin otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Amasya’dan Artvin’e giden otobüs firmaları için tıkla!

YOLLARI : Vilâyette Demiryolu yoktur. Denizcilik Bankasının en yeni ve güzel gemileri her hafta perşembe günü İstanbul’dan Hopa’ya kadar sefer yapar, bu yolculuk (5) gün devam eder. Ayrıca (15) günde bir yapılan ara seferleri vardır ki İstanbul – Hopa arası (7) gün sürer.

Vilâyetin en işlek yolu Hopa – Ardahan yoludur, çok şiddetli kış olduğu yıllar kapanır. Son yıllarda islâhına başlanmış olan vilâyet yollarının yalnız şehir kısımları muntazam sayılabilir.

Kazalar, nahiyeler ve köyler arası yollarının islâhı pek mühim masraflara ihtiyaç göstermekle beraber. Karayolları Genel Müdürlüğü, İller Bankası mahalli Belediyeler ve köy tahsisatlarının birleşimi sayesinde ve süratle gelişen yol faaliyetleri programı dahilinde, bu yollar da peyderpey güzelleşmektedir. Hopa – Artvin Ana Şose 84 Km. Borçka – Artvin 34 Km., Artvin – Ardanuç 37 Km., Artvin – Yusufeli 90 Km.. Borçka – Murgul 16 Km. Artvin – Şavşat 90 Km. Artvin – Erzurum 227 Km. Hopa’ya yeni yapılan modern iskele, her türlü nakliyatı çok kolaylaştırmış, barınmayı sağlamış ve sahile müstesna bir güzellik katmıştır.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Amasya Artvin otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!