Amasya Bilecik Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Amasya Bilecik Otobüs Bileti

Amasya Bilecik otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Amasya’dan Bilecik’e giden otobüs firmaları için tıkla!

SANAYİ ve TİCARET : Bilecik her şeyden önce bir ziraat memleketi olduğundan genel ekonomisi bu sahaya teksif edilmiştir. Vilâyette buğday, arpa, pancar, mısır burçak, yulaf, pamuk ve susam fazla ekilir. Fakat Bilediğin en ünlü ürünleri kozası, ayvası, kirazı, cevizi, bamyası, fasulyesi, havucu ve üzümleridir. Osmaneli’nin kozası. Söğüt’ün üzümleri mühim gelir kaynaklarıdır. Vilâyetin 88.166 hektarlık ormanlarından elde edilen kereste, maden ve telefon direklerinden de hayli gelir sağlanmaktadır. Afyon ve tütün istihsalleri başlıca ihraç maddelerindendir.

Elde olunan hayvan mahsulâtının bir kısmı fabrikasyona tâbi tutulmaktadır. Bu meyanda beyaz peynir ile tulum peyniri yapılmakta, mevcut (8) tabakhanede hayvan derilerinin bir kısmı işlenmektedir. Elde edilen kıl ve yapağılardan bazı köylerde aba ve keçeler dokunmaktadır. Halen vilâyette (7) adet iplikhane îpekböcekçiliği ile elde edilen kozaları işlemektedir. Yılda ortalama olarak (500.000) kilo koza elde edilmekte ve bundan dolayı vilâyete sekiz milyon lira civarında gelir temin olunmaktadır. Bilecikte (1), Söğüt’te (3) Osmaneli’nde (1) olmak üzere (5) Koza – Flânör Fabrikası modern tesislerle mücehhezdir,

Miktarı (200)’ü aşan el dokuma tezgâhları peyderpey fabrikasyona yönelmektedir. Büyük sanayi işletmeleri ve ağır sanayiin henüz kökleşmediği Bilecik’te güzel torna, freze, planya tezgâhları ve demir şehrin ihtiyacına cevap verebilmektedir.

Vilâyette bir Koza Tarım Kooperatifi, Dut Fidanı yetiştirip ve yılda bir milyon fidan dağıtan bin metre ilerde bir istasyonu mevcuttur.

birinci sınıf otel ve lokantalara sık sık rastlanmaktadır. Konak Oteli, İstiklâl Meydanı Tevfikbey Caddesindedir.

Bilecik’e gidenler vasıtadan indikleri an. yolcuları otellere davet eden otel mensuplariyle karşılaşırlar.

http://www.otobusbiletiara.com sitemizden Amasya Bilecik otobüs bileti alarak şehri yakından görebilirsiniz!