Amasya Bolu Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Amasya Bolu Otobüs Bileti

Amasya Bolu otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Amasya’dan Bolu’ya giden otobüs firmaları için tıkla!

GEZİLECEK YERLER : Abant Gölü –  1448 rakımlı Abant dağlan üzerinde çam ve bir krater gölüdür. Suyu ve berrak Amade süslenmiştir. Bu sularda hakiki alabalık balama. Dağlara kar düşer ve göl buz tutar. Kum uygundur. Birinci sınıf bir oteli vardır. Ormanda kamp kurulabilir.

Esenîepe (Gerede) —Bolu’nun 25 Km. Ortasında Marmara’yı temsil eden bir havuz bulunan ve etrafı çnr. uca pariyl.- çevrili bu yere Esentepe adı Atatürk tarafından verilmiştir. Be.ecnyc cazım mı vardır. Kışın kayak yapılır. Ucuz otobüs bileti için tıkla!

Akçakoca — Bolu’nun 88 Km. kuzey-batısında. Karadeniz sahilinde ufak bir kasabadır. Ankara – İstanbul şose yoluna muntazam bir yol ile bağlıdır. İlk sakinleri M Ö. 1200 yılı civarında Anadolu’ya Trakya’dan gelen Traklardı. Bithvnia, Roma ve Bizans devirlerinde hro Dia veyahut da Diospolis denmiştir. Akçakoca, 1323 de İkinci Osmanlı Sultanı Orhan’ın kumandanlarından Akçakoca Bey tarafından zaptedildiğinden bugünkü ismini almıştır.