Amasya Bursa Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Amasya Bursa Otobüs Bileti

Amasya Bursa otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Amasya’dan Bursa’ya giden otobüs firmaları için tıkla!

TARİHSEL YAPITLAR CAM.İLERTÜRBELER KŞLUYELER (Merkez ilçe)

Orhan Camisi ve külliyesi Hüdavendigar Camisi ve kül üyesi

Yeşil külliye Muradiye külliyesi Ulucami

Alaaddin Cmisi Şehadet Camisi Demirtaş Camisi Emir Sultan Camisi Orhan Gaz, Türbesi Osmangazi Türbesi Bursa Ulu Cami

A DOĞAL GÜZELLİKLER MESİRE YERLERİ:

Uludağ Ulusal Parkı Oylat

Palamutluk

Kocayayla

Yeniköy

Kazancıbayırı

Karagöz ile Hacivat panosu

İÇMELER VE KAPLICALAR:

Oylat Kaplıcası Vakıfbahçe Kaplıcası Bademlibahçe Kaplıcası Armutlu Kaplıcası Gemlik Kaplıcası Ağaçhisar Kaplıcası Sadağ Kaplıcası Keramet Kaplıcası Çitili Madensuyu Mustafa Kemalpaşa Maden- suları

PLAJLAR:

Gemlik

Kumla

Armutlu

Ulubat

İznik

EĞİTİM SAĞLIK

Sosyo-ekonomik gelişmişlik bakımından iller arasında 7, sırada gelen Bursa, çeşitli göstergelere göre eğitim düzeyi bakımından 35. sıradadır. Bursa’da okur-yazarlık oranı her zaman ülke ortalamasının üzerinde olmuştur. 1980 sayımı sonuçlarına göre, ildeki okuryazar oranı % 71,1’dir. Bursa-Uludağ Üniversitesi’ne bağlı 13 fakülte ve yüksekokulda toplam 16.366 öğrenci lisans öğrenimi yapmaktadır. Üniversiteye bağlı fakülte ve yüksekokullarda 380 öğrenci yüksek lisans programlarına kayıtlıdır. Bursa için ucuz otobüs bileti al.

1960’tan sonra sanayileşmeye başlayan ilde. iş kazaları, meslek hastalıkları ve genel olarak işçi sağkğı sorunları ön plana çıkmıştır. İlin önemli sorunlarından biri de çevre kirliliğidır. Nilüfer Çayı ve Gemiik Körfezi’nin kirliliği er üst seviyede olup, doğal dengeyi ciddi bir şekilde tehdit etmektedir.

Yatak basına düşen kişi sayısı 1520) ve hekim başına düşen kişi sayısı (2,000) Türkiye ortalamasının altındadır.