Amasya Edirne Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Amasya Edirne Otobüs Bileti

Amasya Edirne otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Amasya’dan Edirne’ye giden otobüs firmaları için tıkla!

ZİRAAT : Meriç nehri ve kollarının suladığı geniş düzlükler üzerine kurulmuş olan Edirne ve kazalarında ziraî çaba gün geçtikçe önemini arttırmaktadır. Bilhassa son yıllarda köylüye taksitle verilen çeşitli ziraat âletlerinin ekim sahalarına tatbiki verimin süratle artmasına başlıca âmillerdendir.

Hububat cinslerinin hemen hepsi ve bakliyatın da mühim kısmı ekilmektedir. Ancak, hububat türleri arasında buğday başta gelmektedir. En çok Ergene çevresinde uzanan düzlüklerde yetiştirilen buğday, yılda 115.000 hektar araziye ekilmekte ve yine yılda 125.000 ton civarında ürün alınmaktadır. Arpanın ekiliş alanı 50.000 hektar kadardır. Yılda alman ürün ise 60.000 ton civarındadır. İpsala ve Enez kazaları pirinç ekimi için çok elverişlidir. Buralarda, Meriç vadisinin sulak boylarında “Kulaklı” diye piyasada tanınmış olan pirinç. İpsala civarındaki “Kulaklı Çiftliği”nde yetiştirilmektedir. Ayrıca Edirne otobüs firmaları gün geçtikçe artıyor.

Meyvacılığın da geliştiği bu vilâyette Tarım Bakanlığının “Edirne Fidanlığı” her çeşit meyva fidanı satışı yapmaktadır. Trakya. İstanbul ve batı Anadolu’ya fidan ve bilhassa Amerikan çubuğu yetiştirerek yaptığı dağıtım, çevrenin bağcılık yönünden de gelişmesini sağlamıştır.