Amasya Eskişehir Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Amasya Eskişehir Otobüs Bileti

Amasya Eskişehir otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Amasya’dan Eskişehir’e giden otobüs firmaları için tıkla!

TURİZM

Çeşitli uygarlıklara sahne olan Eskişehir’de çok sayıda tarihi eser vardır. Ancak bu eserlerin çoğu. Yunan işgali sırasında büyük zarar görmüştür.

ŞENLİKLER:

MIDAS KENTİ

Yunus Emre Haftası (Mayıs’ın 3. haftası)

Beyaz Altın Festivali (1-7 Temmuz)

Eskişehir Haftası (1-7 Eylül) Seyit Battal Gazi’yf Anma Günü (Eylül’ün ilk pazarı) Sonbahar At Yarışları (Ekim ayında her pazar)

(Yazılıkaya)

il merkezine 89 km. uzaklıktaki, Kral Midas’ ın mezarının da bulunduğu sanılan kentte yapılan kazılarda Frig döneminden kalma pekçok tarihi eser ortaya çıkarılmıştır. Eskişehir’e otobüs bileti almak istiyorsanız fırsatları takip edin.

PESSİNUS KALINTILARI

Frig döneminden kalma tapınağı ve Bizanslılardan kalma kilise, mezar ve tiyatrosuyla ünlüdür. Ünlü kral yolunun Pessinus ve Midas’tan geçtiği söylenir. Selçuklu ve Osmanlı Dönemi’nden kalma eserler arasında, Sultan III. Alaaddin Camii, Kanuni Sultan Süleyman’ın vezirlerinden Mustafa Paşa tarafından yaptırılan Kurşunlu Külliyesi, Türk Halk Edebiyatı’nın ünlü şairi Yunus Emre’nin Sarıköy’deki mezarı, 13. yy.’da yapılan Şeyh Edebâli türbesi sayılabilir.

İl tarihi eserleri yanında, doğal güzellikleriyle de ilgi çeker.