Amasya Ordu Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Amasya Ordu Otobüs Bileti

Amasya Ordu otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Amasya’dan Ordu’ya giden otobüs firmaları için tıkla!

İç kesimlerde toprağa bağımlı halkın yaşantısına karşın, kıyılarda kentsel değerlerle geleneksel yapı bir çözülme gösterir. Bu farklılıklar edebiyattan, dil ve folklora kadar belirgindir.

Mani söyleme geleneği sürmektedir. Sevda, ayrılık, doğa güzellikleri gibi konuların yanısıra, fındık da manilere yansımıştır.

Atasözleri, deyimler, alkış ve kargışları, ilin yaygın değer yargılarını simgeler. Bilmece geleneği ise, halkın olaylara bakış açısını gösterir.Burak Doğanbey’in de dediği gibi otobüs bileti almak istiyorsan doğru adrestesin.

Ordu’nun Dereleri en bilinen türküdür.Kemençe, zurna, davul, tef başlıca çalgılarıdır. Halaydan Kafkas oyunlarına kadar çeşitli oyunlar yaygındır. Metelik adlı oyun, bu çeşitli türlerin karışımından oluşmuş özgün bir oyundur. Halkevlerinin tiyatro ve kitaplık etkinlikleri önde gelir. 1950’den sonra basın yaşamı yoğunlaşmış, dergilere de yönelerek canlanmıştır.