Amasya Sakarya Otobüs Bileti - OtobusBiletiAra.com
antalya escort
Türkiye'nin en büyük bilet portalı

Amasya Sakarya Otobüs Bileti

Amasya Sakarya otobüs bileti alırken fiyatları ve seferleri karşılaştır, en ucuz bileti al! Amasya’dan Sakarya’ya giden otobüs firmaları için tıkla!

SAKARYA’YA NASIL GİDİLİR

Türkiye’nin en işlek yollarının başında gelen İstanbul – Ankara asfaltı vilâyet merkezinden ve Hendek kasabasından geçer. Eskiden Sapanca Gölünün güney kenarını takip ederek Adapazarı Ovasına çıkan bu yol, şimdi gölün kuzey kıyısından geçmektedir. İstanbul – Ankara trafiği çok canlı olduğu için, bu yoldan vasıta eksik olmaz. Sakarya’ya eğer şahsi aracınızla gitmiyorsanız otobüs bileti almalısınız.

Demiryolu ise Sapanca Gölünün güneyinden geçerek ovaya çıkar. Arifiye’de Adapazarı’na bir kel verdikten senra güneye doğrulur. Geyve Boğazı’na dalar. Pamukova’dan geçer ve vilâyet sınırlarını terkeder. Geyve Boğazı’nda demiryolunu takip eden bir karayolu da Bilecik ve Eskişehir’e kadar uzanır. Vilâyet merkezini Akyazı’ya ve Karasu’ya bağlıyan yollar da diğer önemli karayollarını teşkil eder. Akyazı’dan güneye doğru devam eden bir yol Mudurnu’da eski Ankara – İstnabul yoluna kavuşur.